Skontaktuj się z nami, dopasujemy ofertę dla Ciebie.
tel. 505 114 380 * e-mail: euro@europrintmedia.com.pl

Sztancowanie

Materiały, w przypadku których liczy się fantazja i nietypowa prezencja poddać można sztancowaniu, czyli technice umożliwiającej wykrawanie niestandardowych kształtów. Proces ten pozwala na uzyskanie o wiele bardziej ciekawych rezultatów niż zastosowanie klasycznej gilotyny introligatorskiej, jest tez dużo bardziej precyzyjny. Oprócz profilowania krawędzi stosuje się go często również do wycinania otworów w arkuszach. Technika ta wykorzystywana jest między innymi do produkcji kartek okolicznościowych, opakowań z kartonu, a także notesów i kalendarzy.


Podstawa działania maszyn sztancujących są przygotowane wcześniej wykrojniki, według których porusza się nóż o specjalnie wyprofilowanym ostrzu. Z dużą siłą wbija się on w podłoże pod katem 90 stopni, co pozwala na nadawanie poszczególnym arkuszom pożądanych kształtów.
Nasza drukarnia w Warszawie dysponuje niezbędnym sprzętem introligatorskim, z pomocą którego możemy realizować nawet najbardziej nietypowe zamówienia. Powierz nam produkcję swoich materiałów poligraficznych, jeśli zależy Ci na starannym wykonaniu i oryginalności.