Skontaktuj się z nami, dopasujemy ofertę dla Ciebie.
tel. 505 114 380 * e-mail: euro@europrintmedia.com.pl

Druk cyfrowy

Nasza drukarnia realizuje zlecenia na wykonanie prac z wykorzystaniem nowatorskiej technologii druku cyfrowego. Przygotowujemy z jego wykorzystaniem materiały zlecone przez Klientów z różnych branż, ponieważ dzięki dużej szybkości realizacji, a także wysokiej estetyce z tej usługi poligraficznej chętnie korzysta wielu przedsiębiorców oraz klientów indywidualnych.

Na czym polega druk cyfrowy?

Technologia ta opiera się na procesie drukowania danych zawartych w pliku cyfrowym przy wykorzystaniu specjalnych maszyn i środków poligraficznych. Charakterystyczne jest to, iż w tej technice nie ma wzorca w postaci form drukowanych, a odwzorowywanie nie następuje poprzez nacisk. Przeniesienie obrazu z komputera następuje poprzez naświetlenie wałka (do którego podłączony jest toner) i przeniesienie na nośnik, którym najczęściej jest papier, przy czym możliwe jest wykonanie druku cyfrowego na różnego rodzaju papierach – my umożliwiamy pracę na papierze offsetowym, kredzie o gramaturze do 350 g/m2 i kartonach do 300g/m2 a także na podłożach samoprzylepnych jak papier czy folia oraz papierach ozdobnych.

Najważniejsze cechy druku cyfrowego:

  • brak konieczności przygotowania matrycy i co się z tym wiąże uruchamiania procesu technologicznego z tym związanego – zapewnia to ogromną oszczędność czasu;
  • możliwość bezpośredniego wydruku obrazu z pliku cyfrowego;
  • możliwość personalizowania wydruków, ponieważ obraz jest drukowany z pliku – nie zaś z matrycy, więc plik ten można w prosty sposób modyfikować;
  • wysoka jakość druku cyfrowego znacznie przewyższa efekt osiągany przy użyciu tradycyjnej drukarki bądź plotera;
  • możliwość wydruku na różnych podłożach w dużym zakresie gramatur

Przykładowe zastosowanie:

Technikę tę stosuje się z reguły przy niewielkich nakładach, ponieważ jest to wówczas bardziej opłacalne niż wykorzystanie metody offsetowej. Powszechnie wykorzystuje się tę metodę również tam, gdzie istotne znaczenie ma wysoka jakość wykonania, dokładne odwzorowanie kolorów oraz wyraziste kontury. Dlatego bardzo dobrze sprawdzają się do przygotowania materiałów konferencyjnych i biznesowych, katalogów reklamowych, itp.