Skontaktuj się z nami, dopasujemy ofertę dla Ciebie.
tel. 505 114 380 * e-mail: euro@europrintmedia.com.pl

Sitodruk

Będąc drukarnią z wieloletnim doświadczeniem proponujemy usługę wykonania sitodruku. Duża dowolność, jaką daje ta metoda, pozwala na bardzo szeroki zakres działań. Chętnie polecamy tę technikę inwestorom poszukującym trwałych rozwiązań. Przyjmujemy zlecenia z terenu całej Polski ze szczególnym uwzględnieniem Warszawy i okolic.

Na czym polega sitodruk?

Proces z wykorzystaniem tej technologii opiera się przede wszystkim na zastosowaniu formy drukowej w postaci szablonu z naniesioną drobną siatką. Może być ona wykonana z metalu bądź włókien sztucznych i naciągnięta na ramę (zazwyczaj aluminiową). Odpowiednio drobne oczka pozwalają na zachowanie dobrej jakości odbitki. Formę drukową wykonuje się z użyciem szablonu, zakrywając miejsca niedrukowane, aby farba nie przeniknęła przez nie. Sam proces drukowania z użyciem tej techniki polega na przetłaczaniu farby na podłoże przez siatkę. Czynność może być przeprowadzona ręcznie, ale powszechniejszym rozwiązaniem jest stosowanie pras sitodrukowych.

Najważniejsze cechy sitoruku

  • możliwość osiągnięcia bardzo dobrej jakości nadruku – jest ona uzależniona od gęstości użytej siatki;
  • bardzo duża trwałość mechaniczna i odporność na czynniki takie jak promieniowanie słoneczne, woda, detergenty, wysokie temperatury;
  • dobre nasycenie barw, dzięki możliwości zastosowania różnych farb w odmiennych odcieniach;
  • możliwość realizacji małych i dużych nakładów w atrakcyjnej cenie;
  • dowolność w doborze podłoża (m.in. papier, folia,tworzywa sztuczne, metal, drewno i inne).

Przykładowe zastosowanie:

Technika sitodruku jest stosowana najczęściej tam, gdzie istotne znaczenie ma trwałość osiągniętego efektu. Zastosowanie znajduje w produkcji odzieży i tkaninowych materiałów reklamowych, jak parasolki, torby, koszulki, itp. Z uwagi na niemal nieograniczone możliwości materiałowe i rozmiarowe metoda ta może być zastosowana dla wielu rozwiązań produktowych.