Skontaktuj się z nami, dopasujemy ofertę dla Ciebie.
tel. 505 114 380 * e-mail: euro@europrintmedia.com.pl

Druk offsetowy

Offset druk

W naszej drukarni podejmujemy się wykonania materiałów z wykorzystaniem druku offsetowego. Dysponujemy najwyższej jakości sprzętem, a nasz zespół posiada kwalifikacje umożliwiające przeprowadzenie w sposób profesjonalny takiego procesu.

Offset – na czym polega ta odmiana druku?

W tej technice obraz przenoszony jest bezpośrednio na podłoże za pośrednictwem mechanizmu składającego się z cylindra formowego, obciągniętego gumową powłoką, niosącego płytę drukowaną; cylindra pośredniego wałków formowych i wodnych oraz cylindra dociskowego. Wokół cylindra formowego znajdują się wałki z farbą oraz nawilżające, dzięki czemu podczas wykonywanego powierzchnia cylindra jest najpierw nawilżana, a następnie nanoszona jest farba. W dalszej kolejności wzór umieszczony zostaje na materiale zadrukowanym z użyciem cylindra pośredniego. Jest to proces, który wymaga przede wszystkim przygotowania odpowiedniej matrycy, a ponadto dla każdego z kolorów z palety CMYK w druku koniecznie musi być naświetlona osoba forma drukowa. Ponadto, jeżeli grafika ma posiadać kolory specjalne, konieczne jest wykonanie kolejnych form.

Poznaj najważniejsze cechy druku offsetowego

  • technologia ta staje się opłacalna dopiero przy średnich i dużych nakładach, gdyż cena wydruku jednego arkusza jest wyjątkowo niska – przy niewielkich nakładach warto zastanowić się nad technologią cyfrową,
  • możliwość druku na różnorodnych podłożach, m.in. papier, karton, folie,
  • możliwość wybrania różnych, także niestandardowych formatów,
  • możliwość druku dodatkowo 1867 odcieni kolorystycznych z wzornika Pantone.

Przykładowe zastosowanie druku offsetowego

Jedną z charakterystycznych cech techniki offset oraz jej dużą zaletą jest szeroki zakres zastosowania. Ta metoda jest bardzo uniwersalna i często jest pierwszym wyborem wielu zleceniodawców, poszukujących metody pozwalającej na wykonanie efektownych wydruków wysokiej jakości w niskiej cenie. Dzięki niej można stworzyć między innymi broszury reklamowe, ulotki, gazetki zakładowe, a także katalogi firmowe. Druk offsetowy powszechnie stosowany jest też do przygotowania papierów firmowych, a także wizytówek, kalendarzy, notesów. Offset może być użyty także do wykonania plakatów w dużym nakładzie.