Skontaktuj się z nami, dopasujemy ofertę dla Ciebie.
tel. 505 114 380 * e-mail: euro@europrintmedia.com.pl

Oprawa zeszytowa

Jest to jedna z najpopularniejszych metod stosowanych przy produkcji różnego rodzaju wydawnictw, między innymi książek oraz czasopism. Nazywana bywa czasem także oprawą szytą lub broszurowaniem. Idealnie sprawdzi się w przypadku materiałów takich jak katalogi, materiały szkoleniowe lub foldery reklamowe, które nie posiadają dużej liczby stron. Miękka okładka może być wykonana z tego samego materiału co reszta arkuszy, jak również z surowca o wyższej gramaturze.


W procesie oprawy zeszytowej poszczególne arkusze są ze sobą połączone za pomocą szyć, najczęściej drucianych, rzadziej wykorzystujących nici, które przebiegają przez zgięty, wspólny dla wszystkich arkuszy grzbiet.


Oprawione zeszytowo materiały z naszej drukarni w Warszawie charakteryzuje estetyczność oraz wysoka trwałość. Dużymi zaletami tej metody są również szybkość realizacji oraz niska cena, dlatego można wykorzystać ją podczas tworzenia wielkonakładowych zamówień, przy których wymagane jest trwałe zespolenie ze sobą kilku arkuszy.