Skontaktuj się z nami, dopasujemy ofertę dla Ciebie.
tel. 505 114 380 * e-mail: euro@europrintmedia.com.pl

Lakierowanie UV

Jednym z powszechnych sposobów uszlachetnienia druku jest pokrywanie go lakierem utrwalanym promieniowaniem UV. Powierzchnia zabezpieczona jest w ten sposób przed ścieraniem się farby, dodatkowo lakier wpływa na jaskrawość i nasycenie kolorów, a także poprawia sztywność podłoża. W zależności od zastosowanych preparatów możliwe jest uzyskanie efektu zmatowienia lub atrakcyjnego połysku. Na rynku dostępne są również artykuły umożliwiające zastosowanie najróżniejszych efektów specjalnych, takich jak świecenie w ciemności, emitowanie zapachu, wytworzenie zdrapki lub też zmiana koloru zależna od panującej temperatury.


W przeciwieństwie do pokrywania druku folią, w przypadku lakierowania nie jest konieczne nanoszenie go na całą powierzchnię arkusza. Można zrobić to wybiórczo, wyróżniając jedynie określone części.

Do materiałów najczęściej poddawanych lakierowaniu w naszej drukarni należą między innymi okładki książek, foldery, katalogi i kalendarze, a także rozmaite materiały reklamowe oraz wizytówki.