Skontaktuj się z nami, dopasujemy ofertę dla Ciebie.
tel. 505 114 380 * e-mail: euro@europrintmedia.com.pl

Foliowanie

Pokrycie drukowanych elementów cienką warstwą przezroczystej folii pozwoli nie tylko zabezpieczyć materiały przed zarysowaniami, promieniami słonecznymi lub czynnikami chemicznymi, ale również poprawić ich atrakcyjność wizualną. Dzięki możliwości uzyskania zarówno błyszczącego jak i matowego efektu, a także zastosowania szeregu specjalnych zabiegów druk prezentuje się dużo bardziej estetycznie, na dłużej zachowuje żywe kolory i zyskuje nieco sztywności.


O skuteczności foliowania decyduje przede wszystkim właściwy dobór materiałów oraz metody. W zależności od preferowanej techniki folia może być już fabrycznie pokryta warstwą kleju, bądź też zostaje nim posmarowana na krótko zanim zetknie się z powierzchnią zabezpieczanego materiału. Istotne jest również zastosowanie w procesie drukowania odpowiednich farb, najlepiej sprawdza się w tym przypadku produkty z niska zawartością wosku.


Wśród zalet tej metody wymienić należy szybkość (niektóre urządzenia umożliwiają jednoczesne foliowanie materiałów z obu stron), precyzyjność, a także przyjazność środowisku.