Tłoczenie płyt

Pierwszą płytę CD stworzyła ponad 40 lat temu firma Philips i w dalszym ciągu jest ona jednym z najpopularniejszych nośników danych. Zapisywać można na nich zarówno zwykłe pliki, jak i muzykę oraz filmy. Jednym z obszarów naszej działalności jest tworzenie dla klientów zapisanych płyt CD oraz DVD wraz z nadrukami i opakowaniem.

Wśród oferowanych przez Europrint Media formatów znajdują się między innymi standardowe płyty CD, także audio i Video, płyty DVD o zróżnicowanych pojemnościach oraz wersje mini, wizytówki oraz blu-ray.

Materiały, które mają znaleźć się na zamówionych płytach trzeba odpowiednio przygotować. Można dostarczyć je zapisane na dysku wzorcowym, lub też w formie obrazu płyty, umieszczonego na dowolnego rodzaju pamięci przenośnej lub albo wysłanego na serwer FTP. Przesłane do nas pliki muszą znajdować się w ostatecznej formie, dokładnie takiej, w jakiej znajdą się na gotowych płytach. Warto również zadbać, aby wzorcowy nośnik nie posiadał rys, ani innych uniemożliwiających odtworzenie uszkodzeń, dla pewności można dostarczyć do nas dwie kopie. Dobrą praktyką jest odpowiednie opisanie wzorcowych krążków, najlepiej za pomocą dedykowanego do tej czynności markera.

Tłoczenie płyt rozpoczyna się w momencie, w którym dane zostały już poddane pierwszej obróbce i przygotowano matryce. Cały proces jest w pełni sterowany przez komputery i trwa zaledwie kilka sekund, dzięki czemu możliwa jest szybka realizacja zamówień o dużej liczebności. Specjalne wtryskarki, pracujące pod bardzo dużym ciśnieniem, formują cienkie krążki z poliwęglanu. Na tak przygotowanej bazie odciskana jest matryca ze spiralą danych. Wytłoczony krążek jest jeszcze dodatkowo metalizowany i pokrywany warstwą ochronnego lakieru, która chroni powierzchnię przed utlenieniem. W kolejnym etapie płyty dodatkowo są jeszcze raz zabezpieczane przed nielegalnym kopiowaniem i sprawdzane pod względem jakości. Jeżeli wiązka lasera odbija się jednakowo we wszystkich punktach oznacza to, iż płyta wykonana została prawidłowo.
 • Tłoczenie płyt CD

  Samo stworzenie profesjonalnie wyglądającej płyty CD jest bardzo szybkim procesem...

 • Tłoczenie płyt DVD

  Format DVD został wynaleziony w roku 1995 i początkowo służyć miał głównie zapisowi cyfrowemu materiałów wideo...

 • Specyfikacja

  PŁYTA CD PŁYTA MINI CD WIZYTÓWKA CD PŁYTA DVD5 PŁYTA DVD9 PŁYTA DVD10 PŁYTA Blu-ray FORMATY PŁYT

 • Nadruk

  Offset Sitodruk Nadruk cyfrowy

 • Proces produkcyjny

  Technologia tłoczenia to zaawansowany proces produkcji płyt na skalę przemysłową. Przebiega w bardzo dokładnych, wydajnych wtryskarkach.

 • Porfolio

  W poniższej galerii mogą Państwo zobaczyć niektóre ze zrealizowanych przez nas projektów.